مرورگر Brave که بخاطر قابلیت‌های متمرکز بر حریم خصوصی خود شناخته می‌شود، به‌طور رسمی گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض خود کنار می‌گذارد و آن را با موتور جستجوی Brave Search جایگزین می‌کند.

شرکت Brave در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد که کاربران مرورگر این شرکت از امروز به‌صورت پیش‌فرض به موتور جستجوی Brave Search دسترسی پیدا می‌کنند تا بدون اتکا به غول‌های دنیای فناوری و ضمن حفظ حریم خصوصی، جستجوهای خود را انجام دهند. موتور جستجوی Brave بر اساس یک ایندکس مستقل ساخته شده و گشت و گذارهای اینترنتی یا اطلاعات و کلیک‌های کاربر را ردیابی نمی‌کند.

البته تغییر موتور جستجو برای کاربران جدید Brave در آمریکا، کانادا و بریتانیا رقم خواهد خورد. این شرکت می‌گوید کاربران فرانسه به جای گوگل به Qwant و کاربران آلمان هم به DuckDuckGo دسترسی پیدا می‌کنند. قرار است در ماه‌های آینده مناطق جغرافیایی بیشتری این تغییر را تجربه کنند. کاربران فعلی Brave همچنان موتور جستجوی پیش‌فرض خود را حفظ خواهند کرد اما در صورت تمایل می‌توانند Brave Search را جایگزین گوگل کنند.

موتور جستجوی Brave Search در حال حاضر تبلیغات ندارد اما نسخه رایگان آن به‌زودی به نمایش تبلیغات خواهد پرداخت. همچنین قرار است نسخه پریمیومی از این سرویس در اختیار کاربران قرار بگیرد تا در ازای پرداخت هزینه بدون تبلیغات از این موتور جستجو استفاده کنند.

«برندن آیک»، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار Brave می‌گوید: «Brave Search از زمان راه‌اندازی در ماه ژوئن پارسال رشد چشمگیری داشته و ماهانه حدود ۸۰ میلیون جستجو دارد. کاربران از پیاده‌سازی راهکارهای جامع حریم خصوصی Brave Search در مرورگر ما برای مقابله با شرکت‌های بزرگ فناوری خرسندند. با توجه به تجربه‌ای که از مرورگرهای مختلف به دست آورده‌ایم، می‌دانیم که تنظیمات پیش‌فرض برای افزایش نرخ پذیرش حیاتی است و Brave Search چنان کیفیت و قابلیتی دارد که به موتور جستجوی پیش‌فرض ما تبدیل شود و تجربه‌ای مبتنی بر حریم خصوصی را بدون تکلف در اختیار کاربران قرار دهد.»

Comments are disabled.