مرورگر اج به یک چک‌کننده صحت املایی و دستوری مجهز می‌شود

به جای نیاز به کپی و پیست کردن محتوا بین یک واژه‌پرداز مانند Microsoft Word و یک ایمیل، شما می‌توانید همه این بررسی‌ها را در داخل خود صفحه وب انجام دهید.

مرورگر اج به یک چک‌کننده صحت املایی و دستوری مجهز می‌شود
مرورگرهای وب، با وجود نامی که دارند، این روزها برای چیزی بیش از مصرف محتوا در اینترنت استفاده می‌شوند. آنها تقریبا مانند خود سیستم‌های عامل شده‌اند

افراد از آنها برای انجام کارهایشان استفاده می‌کنند، مخصوصا کارهای مربوط به اسناد آفیس. در همین راستا، مرورگر Microsoft Edge با ادغام ابزار دستیار نگارشش به کمک کاربران آمده است تا کاربران ناچار به ورود (sign up) به یک سرویس جداگانه برای این منظور باشند.

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این در واقع یک قابلیت کاملا جدید برای کاربران اج نیست. این مرورگر از مدتها پیش افزونه‌ای با نام Microsoft Editor ارائه کرده بود که پیشنهادهای اصلاحی درباره دستور زبان، هجی و سبک متن ارائه می‌کرد. به جای نیاز به کپی و پیست کردن محتوا بین یک واژه‌پرداز مانند Microsoft Word و یک ایمیل، شما می‌توانید همه این بررسیها را در داخل خود صفحه وب انجام دهید.

احتمالاً کاربران Grammarly، که احتمالاً محبوبترین نام در این بازار است، با این که چگونه این قابلیت می‌تواند باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و اعتبار فرد شود آشنا هستند. البته این برای خودش یک کسب و کار کوچک است که قابلیتهای پیشرفته‌تر آن با اشتراکهای پولی قابل استفاده هستند. گرامرلی و مایکروسافت ادیتور چنین گزینه‌هایی دارند، و کاربر در مورد مایکروسافت ادیتور نیاز به داشتن یک اشتراک Microsoft 365 خواهد داشت.

بنا بر اعلامیه مایکروسافت، مایکروسافت ادیتور از یک افزونه اختیاری به یک بخش رسمی از مرورگر اج ارتقاء جایگاه یافته است. در نتیجه کاربران دیگر نیازی به نصب افزونه نداشته و صرفا با تایپ در مرورگر می‌توانند از امکانات غلطیابی آن بهره‌مند شوند.

این قابلیت را می‌توان تازه‌ترین تلاش مایکروسافت در رقابت با مرورگر کروم گوگل دانست که از طریق ارائه یک ارزش افزوده بر روی همان ساختار کرومیوم عرضه شده است.

این قابلیت تعبیه شده داخلی هنوز در وضعیت آزمایشی در میان اینسایدرهای مایکروسافت در کانالهای Canary و Dev است. و در حال حاضر به کاربران ویندوز در ایالات متحده محدود شده است ولی امید است که به همه پلتفرمهایی که در آنها اج قابل دسترسی است بسط داده شود.

Comments are disabled.