سونی سنسور دوربین بسیار بزرگی را برای گوشی موبایل طراحی کرده که به‌زودی معرفی می‌شود.
 این سنسور با ابعاد ۱/۱.۱ اینچی بزرگ‌ترین سنسور دنیای موبایل است و به احتمال زیاد Exmor IMX800 نام خواهد گرفت.
طبق اطلاعاتی که در شبکه اجتماعی چینی ویبو منتشر شده، این سنسور در یکی از گوشی‌های شیائومی به‌کار رفته و برای تست در اختیار کاربران قرار گرفته است. 

گوشی مورد نظر نیز به احتمال فراوان شیائومی ۱۲ اولترا خواهد بود. زمان معرفی این گوشی هنوز مشخص نیست اما انتظار می‌رود این پرچمدار پرآوازه طی هفته‌های آتی در چین رونمایی شود.


شیائومی ۱۱ اولترا

سنسور جدید سونی با ابعاد ۱/۱.۱ اینچی را می‌توان بزرگ‌ترین سنسور دوربین در دنیای موبایل دانست.
 البته اندازه این سنسور با بزرگ‌ترین سنسور سامسونگ یعنی سنسور ۱/۱.۱۲ اینچی GN2 که در شیائومی ۱۱ اولترا به‌کار رفته بود تفاوت اندکی دارد ولی همین تفاوت اندک در کنار پیشرفت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌تواند نتیجه بزرگی را در کیفیت عکس‌ها و ویدیوها رقم بزند.


سونی اکسپریا پرو I

شاید این سؤال برایتان به‌وجود آمده باشد که چرا سنسور ۱ اینچی سونی در گوشی اکسپریا Pro-I بزرگ‌ترین سنسور دنیای موبایل نیست.
 پاسخ این است که اندازه واقعی سنسور پرچمدار اخیر سونی برابر با ۱ اینچ نیست و از نظر فرمت اپتیکال در دسته سنسورهای «نوع ۱ اینچی» قرار می‌گیرد. 
علاوه بر این، سونی از تمام سطح این سنسور استفاده نمی‌کند و ابعاد مؤثر این سنسور تقریباً برابر با سنسور دوربین اصلی گلکسی S21 اولترا است.
شیائومی ۱۲ اولترا طی هفته‌های آتی در چین معرفی می‌شود ولی رونمایی جهانی آن احتمالا با چند هفته تأخیر انجام خواهد شد. البته شاید دیگر سازندگان چینی هم از این سنسور در محصولات خود استفاده کنند.

Comments are disabled.