سامسونگ احتمالا تنها تامین‌کننده اختصاصی نمایشگر یکی از مدل‌های آیفون 14 خواهد بود

کمپانی اپل حدود پنج سالی می‌شود که نمایشگرهای اولد خود را از سامسونگ تهیه می‌کند اما حالا به نظر می‌رسد که اپل مشتاقانه در پی کاهش وابستگی خود به این غول کره‌ای است. اکنون نیز طبق شایعه‌ای که از منبعی موثق به دست آمده، امسال تنها یک مدل از سری آیفون 14 به نمایشگر اولد ساخت سامسونگ مجهز خواهد بود.

سامسونگ در صنعت نمایشگر گوشی‌های هوشمند نام برجسته‌ای است

 ولی سایر بازیکنان نیز در حال آماده شدن هستند تا خود را به پای این کمپانی برسانند. این شرکت تنها تامین کننده پنل‌های اولد پلی‌کریستالین کم حرارت (LTPO) و ترانزیستور فیلم نازک (TFT) برای آیفون 13 پرو و پرو مکس بود.

نمایشگر مدل‌های خانواده آیفون 14

اما راس یانگ، که یکی از چهره‌های شناخته شده صنعت نمایشگر است و به ندرت اظهاراتش اشتباه از آب در می‌آیند، گفته سامسونگ امسال فقط تامین‌کننده اختصاصی نمایشگر 6.1 اینچی آیفون 14 پرو خواهد بود. همچنین گفته شده که سفارشات نمایشگر 6.7 اینچی آیفون 14 پرو مکس هم بین سامسونگ و LG تقسیم خواهد شد.

بنابر گزارش دیگری، 20 تا 25 درصد سفارشات آیفون‌های 14 6.1 اینچی هم به BOE اختصاص پیدا کرده و باقی مدل‌ها نیز به همراه نمایشگر 6.7 اینچی آیفون 14 مکس همچنان بین سامسونگ و LG تقسیم خواهند شد.


خروج ساخت نمایشگرهای اپل از انحصار سامسونگ

اپل فقط سفارش یک مدل پرو را به LG داده که شاید این امر به علت تجربه کم LG در ساخت پنل‌های LTPO باشد، همینطور لازم به ذکر است که LG از ظرفیت تولیدی بالای سامسونگ برخوردار نیست.

گفتنی است که پنل‌های LTPO جهت ایجاد رفرش ریت پویا حیاتی هستند و طبق جدید‌ترین شایعات مدل‌های معمولی سری 14 همگی دارای رفرش ریت 60 هرتزی خواهند بود.

همچنین مدل‌های آیفون 14 پرو و پرو مکس احتمالا ناچ خود را با طراحی حفره بیضی شکل جایگزین کنند، همینطور انتظار می‌رود که مدل‌های مذکور دارای حسگر دوربینی باشند که آنها را به بهترین دوربین‌های موبایلی سال 2022 بدل خواهد کرد.

در کنار سایر موارد می‌توان همچنین به استفاده از تراشه‌ای اشاره کرد که با فرایند پیشرفته‌تری نسبت به A15 Bionic پنج نانومتری ساخته می‌شود. در نهایت انتظار می‌رود اپل این سری را در شهریور ماه معرفی کند.

Comments are disabled.