خلاصه کتاب تكنولوژي فكر

راهي نوين به سوي يك زندگي عالي

تكنولوژي فكر يك سيستم جديد برنامه‌ريزي در ضمير ناخودآگاه انسان است كه از طريق آن تحولي عظيم در نظام فكر، شخصيت، باورها و روحيه‌ي يك انسان ايجاد مي‌شود.

اين تكنولوژي جديد كه اخيرا توسط دكتر عليرضا آزمنديان، بنيانگذار تكنولوژي فكر در ايران ارائه شده و تدريس مي‌شود، اثرات شگفت‌انگيزي در كيفيت زندگي شما مي‌گذارد و شما با خلق انديشه‌هاي زيبا در دنيايي از اميد و اعتماد به نفس، زيباترين شخصيت را ازخود مي‌سازيد و با تلاشي مستمر و آينده‌آفرين به خلق عالي‌ترين دستاوردهاي يك زندگي پرحاصل همت مي‌كنيد.

در اين سيستم علمي و تكنولوژيكي با استفاده از پروگرام كردن ضمير ناخودآگاه، شما مي‌توانيد نظام باورها و شخصيت خود را از نو بسازيد و با استفاده از سيستم مديريت روحيه از طريق ضمير ناخودآگاه به دنيايي از آرامش و نشاط برسيد و از اين رهگذر به خلق انديشه‌هاي هدفمند و اميدبخش بپردازيد و از زندگي خود يك شاهكار بسازيد.

مهم ترین عامل تعیین کننده وضعیت شما،روحیه شماست که در هر لحظه چه احساسی دارید.روحیه مهم ترین عامل خلق پدیده هاست.

انسانی که روحیه ای عالی دارد،زیبا می اندیشد و هنگامیکه زیبا بیندیشد به دستاوردهای عالی می رسد و در نتیجه روحیه ای عالیتر کسب می کند.مجدداً روحیه ی بهتر او منجر به اندیشه زیباتر او می شود و این اندیشه زیباتر،او را به دستاوردی زیباتر می رساند و آن دستاورد زیباتر مجدداً او را به روحیه ای بسیار بهتر و عالی تر می برد و این چرخه و سیکل مثبت آن چنان ادامه می یابد که انسان احساس می کند چقدر خوشبخت است و چقدر زندگی زیباست.چقدر همه چیز بر وفق مراد اوست و از آنجایی که چنین باوری پیدا می کند اندیشه های حاصل از داشتن چنین باوری،اندیشه هایی زیباست که شادی،نشاط و خوشبختی و سعادت انسان را تضمین می کند و از آنجایی که هر اندیشه می تواند به عملی و اقدامی و دستاوردی منتهی شود لذا معلوم است که چنین اندیشه های مثبت ناشی از یک روحیه خوب، به دستاوردهای زیبای یک زندگی منجر می شود.

انسانیکه روحیه ای افسرده و مضطرب دارد،اندیشه های منفی می کند و این اندیشه های منفی و بد برای او پیامدهای ناگواری خواهد داشت و اصولاً از یک انسان افسرده چه انتظاری می رود،بجز اینکه اندیشه های منفی و مخرب در ذهنش تولید کند و آن اندیشه های منفی و مخرب او را به نتایج منفی می رساند و نتایج منفی در او روحیه ای افسرده تر،ایجاد می کند و روحیه افسرده تر،فکری منفی تر و مخرب تر تولید می کند و فکر منفی تر و مخرب تر به نتایج بدتری می رسد و مجدداً روحیه ای افسرده تر تولید می کند و خلاصه انسان در چرخه و سیکلی می افتد که ذلت و ناتوانی کامل انسان است و پایان این داستان،روحیه ای بسیار خراب و افسردگی کامل و حتی گاهی خودکشی است.

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

در بحث رسیدن به موفقیت بحث برنامه ریزی و کنترل ضمیر ناخودآگاه یک بحث بسیار اساسی است زیرا که این ضمیر ناخودآگاه است که نظام باورهای ما را میسازد . ضمیر ناخودآگاه مانند کامپیوتر شگفت انگیزی است که در درون انسان قرار دارد و تمام سرنوشت انسان در دست این کامپیوتر است و این کامپیوتر است که نظام باورها و شخصیت او را می سازد و تمام اعضاء و جوارح غیر ارادی را کنترل می کند و لذا اگر ما بتوانیم این کامپیوتر را بشناسیم و آن را برنامه ریزی کنیم , می توانیم از خود انسان زیبای دیگری بسازیم.

ضمیر ناخودآگاه یک کامپیوتر است که ورودیهای خود را از شش کانال دریافت می کند . تمام اطلاعاتی که در هر لحظه انسان از طریق حواس پنجگانه خود دریافت می کند , یک نسخه از آن نیز به ضمیر ناخودآگاه می رود. هم چنین در هر لحظه هر رشته فکری انسان و هر اندیشه او یک نسخه اش به ضمیر ناخودآگاه او منعکس می شود . و این اطلاعات توسط ضمیر ناخودآگاه پردازش می شود و حاصل آن یک خروجی خواهد بود که باعث ساختن نظام باورها و شخصیت انسان می شود و یا اینکه این خروجی بر روحیه و فیزیولوژی بدن تاثیر می گذارد و یا اینکه در دنیای بیرون از انسان اثری را برای او پدید می آورد.

آنچه را که به عنوان دستاوردهای زندگی یک انسان بدست می آید در واقع توسط ضمیر ناخودآگاه حاصل شده است و انسان می تواند با کنترل کردن ورودیهای ضمیر ناخودآگاه دستاوردهای زندگی خود را کنترل کند . من در اینجا اصولی را به صورت فهرست وار بیان می کنم که باعث برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه می شود

۱-اصل خود هشیاری ,خود بیداری و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود (self consciouness)

بهترین راه برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه , توجه لحظه به لحظه انسان نسبت به خود است و اینکه مرتبا به خود بگوید که من با اجرای اصول تکنولوژی فکر انسان زیبای دیگری شده ام

2اصل استفاده از قدرت تمرکز (power of focus)

انسانی که مرتبا روی بدبختی ها و زشتی های زندگی متمرکز می شود زندگیش به قهقرا می رود و کسی که مرتبا به زیباییهای زندگی و نقاط امید بخش تمرکز می کند زندگیش قرین سعادت و موفقیت می شود و این خاصیت تمرکز است

اصل استفاده از قدرت سوال (power of question)-3

کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که شما از خود می پرسید

4-اصل استفاده از جملات تاکیدی و تصدیقی مثبت

من انسان زیبای دیگری شده ام

5-اصل تصویر سازی ذهنی

ثروتمند ترین و موفقترین انسانها کسانی هستند که بیشتر و بهتر از بقیه توانسته اند در ذهن خود خیال پروری مثبت بکنند . بر شما باد که زیباییهای زندگی را ابتدا در ذهن خود خلق کنید و بدانید آنچه را که شما در ذهن خود تجسم (تخیل) می کنید , می توانید در دنیای واقعیت ها خلق کنید و این قدرت انسان است.

 

اصول اعتماد به نفس:

۳۰ اصل برای اعتماد به نفس بالا
اصل یاد و اتکال به خداوند و اعتماد به قدرت و یاری و حمایت او-1
2-اصل آگاهی و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود
اصل تغییر در الگوها و ایجاد نشانه ها-3
اصل خودیابی( من کیستم؟)- قائم مقام ومحبوب خداوند( عزت نفس)-4
5-اصل احساس خود شایستگی، خودسالاری و احساس شخصیت
اصل عدم مقایسه خود با دیگران-6
7-اصل خودباوری و خودمحوری بعدازخدا محوری
8-اصل داشتن هدف و برنامه در زندگی
9-اصل تمیزی و ظاهر
10-اصل تعریف از خود و دیگران
11-اصل تشویق خود و دیگران
12-اصل تعهد به قول و صداقت و راستی
13-اصل عدم انجام عمل خلاف و عذرخواهی
14-اصل نظم وانضباط کاری
15-اصل دانش و تجربه
16-اصل مدیریت زمان
17-اصل مدیریت اولویت ها
18-اصل اقتدار در مقابل ضعف
19-اصل یقین در مقابل تردید
20-اصل احساس رهبری و مدیریت
21-اصل مسئولیت پذیری
22-اصل سلامت و نگهداری از جسم
23-اصل تبسم
24-اصل ابراز عشق به دیگران و متذکر شدن ویژگیهای مثبت آنان
اصل نگاه به دیگران ( در عین تواضع بزرگی خود را در دل حس کنید)-25
26-اصل عدم تأخیر
27-اصل قاطعیت و گفتن نه
28-اصل عدم شماتت و سرزنش خود و دیگران
29-اصل کمک به دیگران و بخشایش
30-اصل ژست و حالت بدنی

 

نویسنده : دکتر علیرضا آزمندیان

Comments are disabled.