مدیرعامل سابق دیزنی می‌گوید با توجه به خلق و خوی استیو جابز، اگر او هنوز زنده بود، می‌توانستیم به‌صورت جدی به ادغام اپل و دیزنی فکر کنیم. «باب ایگر» باور دارد که جابز با این پیشنهاد موافقت می‌کرد چون همیشه طرفدار ترکیب فناوری و خلاقیت هنری بود.

 

ایگر در مصاحبه با CNBC مدعی شد که اگر جابز زنده بود مطمئنا نسبت به فعالیت‌های دیزنی ابراز علاقه می‌کرد. او می‌گوید تقاطع هنرهای آزادانه و فناوری همان چیزی بود که قلب جابز را به تپش در می‌آورد. مدیرعامل سابق دیزنی معتقد است محتواهای این شرکت به‌طور طبیعی با تغییراتی که اپل در سبک ارائه محتوا به کاربران در نظر گرفته، سازگاری دارد.

 

باب ایگر می‌گوید: «کاملا باور دارم که [اگر جابز زنده بود] گفتگویی در این زمینه انجام می‌دادیم. به نظرم رسیدن به آن نقطه منطقی بود.» این اولین باری نیست که مدیرعامل سابق دیزنی احتمال ادغام شدن با اپل در صورت زنده ماندن استیو جابز را مطرح می‌کند. او قبلا در یادداشتی در سال ۲۰۱۹ هم به این موضوع اشاره کرده بود.

 

باب ایگر و استیو جابز
دیزنی می‌توانست با اپل ادغام شود

ایگر در بخش دیگری از این مصاحبه توضیح داد که چند ماه زمان صرف کرده بود تا شخصا استیو جابز را بشناسد. جابز هم‌موسس و سرمایه‌گذار استودیوهای پیکسار بود. اگرچه این دو نفر در ابتدا رابطه خاصی با یکدیگر نداشتند، ولی پیوند میان آن‌ها با خرید پیکسار توسط دیزنی تقویت شد. با این معامله، جابز هم به یکی از سهام‌داران بزرگ دیزنی تبدیل شد و به عضویت هیئت مدیره این شرکت درآمد.

 

هم‌موسس اپل، باب ایگر را به عنوان یک شریک واقعی در نظر می‌گرفت و مدیرعامل سابق دیزنی را به عنوان جانشین خودش در هیئت مدیره اپل انتخاب کرد. ایگر در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ هیئت مدیره این شرکت را ترک کرد و در ماه فوریه ۲۰۲۰ در نهایت از دیزنی هم کناره گرفت. او از آن لحظه تاکنون در هدایت پروژه‌های خلاقانه به دیزنی کمک کرده، اما قراردادش با این شرکت رسما در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد.

Comments are disabled.