پذیرش دوج کوین به‌عنوان روش پرداختی برای برخی کالاهای تسلا باعث شد تا ارزش این ارز دیجیتال در عرض ۲۴ ساعت، رشد چشمگیری پیدا کند.

ایلان ماسک روز سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ با انتشار توییتی اعلام کرد که از این پس مردم می‌توانند از دوج کوین برای خرید برخی کالاهای تسلا استفاده کنند. ماسک در توییت خود چنین می‌نویسد:

تسلا برای خرید برخی کالاها دوج کوین را می‌پذیرد، باید دید چگونه پیش می‌رود.

قیمت دوج کوین بلافاصله پس از انتشار توییت مدیرعامل تسلا، حدود ۳۰ درصد افزایش یافت و از ۰٫۱۵ دلار به ۰٫۲۰ دلار (۱۵ سنت به ۲۰ سنت) رسید.

ایلان ماسک از بزرگ‌ترین حامیان دوج کوین محسوب می‌شود و در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) با توییت‌های خود در حمایت از این میم کوین، به محبوبیت آن افزود.

تسلا طیف گسترده‌ای از محصولات لاکچری را از خودروهای برقی گرفته تا سوت ۵۰ دلاری و لباس برای کودکان تولید می‌کند؛ اما هنوز مشخص نیست که کدام کالاها را می‌توان با دوج کوین سفارش داد.

دوج کوین رمزارزی نظیربه‌نظیر و متن‌باز است که در ابتدا برای سرگرمی و جوک به‌وجود آمد، اما خیلی سریع شروع به رشد کرد و در نهایت به الگویی رفتاری تبدیل شد. در واقع، دوج کوین ژانر کاملی از ارزهای دیجیتال به نام میم کوین را ایجاد کرد و حمایت‌های ایلان ماسک نیز باعث محبوبیت روزافزون آن شد.

Comments are disabled.