اپل دانگرید از iOS 15.0.1 به iOS 15 را ناممکن کرد
اپل به دنبال انتشار iOS 15.0.1 در تاریخ ۱ اکتبر (۹ مهر)، اکنون امضای iOS 15.0 را متوقف کرده است. iOS 15 در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) در اختیار عموم قرار گرفته بود. بنابراین حالا دیگر امکان بازگشت به نسخه قبلی برای کاربران iOS 15.0.1 وجود ندارد.

اپل به‌تازگی امضای جدیدترین آپدیت بزرگ سیستم عامل iOS را متوقف کرده تا امکان دانگرید به iOS 15 غیرفعال شود. این شرکت هفته پیش امضای iOS 14.8 را هم متوقف کرده بود تا iOS 15.0.1 تنها نسخه در دسترس برای کاربران باشد.

کوپرتینویی‌ها پس از انتشار آپدیت‌های جدید به‌طور مرتب امضای نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های خود را متوقف می‌کنند تا افراد بیشتری به نصب و استفاده از به‌روزرسانی‌های جدید ترغیب شوند.

iOS 15.0.1 که هفته پیش منتشر شد، باگی را برطرف می‌کند که مانع از قفل‌گشایی آیفون با اپل واچ می‌شد.

 

این آپدیت همچنین به رفع مشکلی انجامید که باعث می‌شد اپ تنظیمات به اشتباه به کاربر بگوید که ظرفیت حافظه دستگاه پر شده است. مشترکان سرویس فیتنس پلاس هم از دست باگی راحت شدند که موجب پخش خودکار یکی از تمرین‌های ورزشی می‌شد.

iOS 15 انتهای شهریور از راه رسید و قابلیت‌های متنوعی را به ارمغان آورد. در این نسخه مرورگر سافاری از افزونه‌های وب پشتیبانی می‌کرد و تب‌ها و نوار آدرس به پایین صفحه منتقل شدند. بخش نوتیفیکیشن‌ها، فیس‌تایم و Messages هم تغییراتی داشت تا ویژگی‌های جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد.

اپلیکیشن Photos حالا از ویژگی Live Text پشتیبانی می‌کند که قابلیت هایلایت و انتخاب متن در تصاویر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

البته بخشی از ویژگی‌های iOS 15 از همان ابتدا عرضه نشده و به مرور به دست کاربران می‌رسند. برای مثال قابلیت SharePlay که اجازه تماشای همزمان فیلم و سریال‌ها را می‌دهد در ادامه سال جاری میلادی ارائه می‌شود. پیدا کردن ایرپاد با Find My هم در آینده برای کاربران فعال خواهد شد.

Comments are disabled.